Trumpos naujienos

PADĖKOS RAŠTAS. Už profesionalų ilgametį ir nepriekaištingą darbą asmeninės sukakties proga Biržų miesto seniūnijos specialistei Rimai Žekienei įteiktas savivaldybės mero padėkos raštas.

KONCERTINĖ VEIKLA PRASIDĖS PO PASTATO REMONTO.
Biržų kultūros centras pranešė, kad pastate vyksta remontas. Koncertinis sezonas čia bus pradėtas pasibaigus remonto darbams. Kultūros centro administracija atsiprašo už nepatogumus.

KVIEČIAMI MOKYTIS SUAUGUSIŲJŲ KLASĖSE. Baigę mokslus 8, 10 ar kitoje klasėje, vyresni, nei 18 metų amžiaus asmenys gali įsigyti pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą Biržų „Saulės“ gimnazijos suaugusiųjų klasėse. Lanksčiai organizuojamas savarankiškas, stacionarinis mokymas, galima atsiskaityti pagal mokinių pasirinktą grafiką.
Norintys mokytis „Saulės“ gimnazijos suaugusiųjų mokymo klasėse kviečiami pateikti prašymą dėl priėmimo į gimnaziją, išsilavinimo pažymėjimo ir asmens tapatybę liudijančio dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės) kopijas.
Adresas: Vytauto g. 32, Biržai, tel. (8 450) 37986.

KONKURSAS. Biržų rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą laisvoms karjeros valstybės tarnautojo Biudžeto skyriaus vyriausiojo specialisto (A lygis, 9 kategorija) pareigoms. Pareigybė reikalinga savivaldybės biudžeto vykdymo ir piniginių išteklių naudojimo apskaitai vykdyti bei atskaitomybei rengti, savivaldybės finansiniams ištekliams ir savivaldybės skolai valdyti.

Parengė Rasa Penelienė
2015-08-27

PADĖKA. Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas dėkoja senovinės technikos klubui „Klasika", 2015 m. Biržų miesto šventės „Radvilų Biržai" metu surengusiam teatralizuotą istorinių automobilių parodą „Nesenstanti „Klasika 2015", bei šios parodos dalyviams ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Baltarusijos bei Rusijos.

Meras taip pat dėkoja MB „BEERZAI", miesto šventės metu organizavusiam krepšinio 3x3 ir BMX dviračių turnyrus bei Šiaulių parašiutininkų klubui, surengusiam parašiutininkų šuolius.

POSĖDŽIAI. Vyks Biržų rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto - rugpjūčio 24 d. 9 val. (pirmadienį); Teritorijų vystymo, aplinkos apsaugos, miesto ūkio ir kaimo reikalų komiteto - rugpjūčio 24 d. 14 val. (pirmadienį); Investicijų, verslo, turizmo vystymo, ekonomikos ir biudžeto komiteto - rugpjūčio 25 d. 9 val. (antradienį); Socialinių reikalų, sveikatos apsaugos ir teisėtvarkos komiteto - rugpjūčio 25 d. 14 val. (antradienį).

Komitetų posėdžiai vyks Civilinės metrikacijos skyriaus salėje.

PIRTIS. Biržų rajono socialinių paslaugų centras informuoja, kad pirtis pradės dirbti nuo rugpjūčio 28 d.

DEGUONIS. Biržų rajono aplinkos apsaugos agentūros inspektorius Artūras Griška išmatavo deguonies kiekį visuose pagrindiniuose vandens telkiniuose. Nustatyta, kad telkinių būklė kol kas puiki, deguonies kiekis pakankamas.

IEŠKO KRATERIŲ, KURIUOSE GALI BŪTI DEIMANTŲ. Lietuvos geologijos taryba ėmėsi projekto, kurio tikslas – nustatyti, ar mūsų šalyje yra impaktinių kraterių. Jų atsiradimas būtų didelis pasiekimas, nes šiuose krateriuose gali būti deimantų.
Geologiniai objektai – įdubos – pasirinkti pagal specialistų surinktą informaciją. Tarp tirti parinktų – ir Biržų rajone esanti Naciūnų įduba.

 

KAIMYNAI KVIEČIA Į MEDŽIŲ LAJŲ TAKO ATIDARYMĄ. Rugpjūčio 7 d. atidaromas unikalus Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke.
Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų, rašoma pranešime spaudai.
Takas prasideda netoli Puntuko akmens, lankytojams reikės užlipti ant kalvos, Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kils iki 21 metro ties medžių laja. Kad Anykščių regioniniame parke iškiltų toks unikalus statinys, statybininkai sunaudojo 395 tonų metalo ir 1,5 tūkstančio kubinių metrų betono. Anykščių šilelyje vinguriuojantis Medžių lajų takas – vienintelis ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Artimiausi lajų takai įrengti Vokietijoje ir Austrijoje.
Medžių lajų tako atidarymo renginys vyks rugpjūčio 7 d. 15 val. Po sveikinimo kalbų ir smagaus koncerto lankytojai bus kviečiami pasivaikščioti tarp medžių lajų, pajusti naujų potyrių, pažinti Anykščių regioninio parko kraštovaizdį ir gamtos vertybes.

 

TAPO TEISĖJU. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl devynių apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Tarp jų ir Biržų rajono apylinkės teisme dirbęs Vaidotas Narvidas. Jis paskirtas Šiaulių apylinkės teismo teisėju. Naujai paskirtiems teisėjams Prezidentė palinkėjo išminties garbingai vykdant teisingumą bei stiprinant teisinę Lietuvos valstybę.

 

PAGERBTI GERIAUSI ABITURIENTAI. 110 abiturientų, kurie 3 ar daugiau valstybinių brandos egzaminų išlaikė surinkdami maksimalų balų kiekį, liepos 30 d. Valdovų rūmuose pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Ministrė palinkėjo neprarasti smalsumo ir kantrybės, studijuoti su ugnele, sėkmingai atrasti savo profesinį kelią.
Šiemet brandos egzaminų sesijos metu šimto balų įvertinimą už penkis laikytus egzaminus gavo 7 šalies abiturientai. 27 abiturientai brandos egzaminų sesiją užbaigė surinkę 4 šimto balų įvertinimus, 3 šimtukais savo brandos atestatą papuošė dar 76 abiturientai. Po 3 šimtukus atestatuose turi abiturientai iš Marijampolės, Biržų, Gargždų, Kretingos, Jonavos, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių ir Tauragės.
Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos abiturientė Kamilė Normantaitė gavo 3 šimtukus ir tik vieno balo pritrūko iki ketvirto šimtuko (biologija įvertinta 99 balais). Šventėje drauge su geriausias Lietuvos abiturientais dalyvavo savivaldybių, mokyklų atstovai, tėveliai.
Šimtukininkų yra beveik visose – 59 iš 60 – Lietuvos savivaldybėse. Daugiausiai didžiuosiuose miestuose – Vilniuje (779), Kaune (377), Klaipėdoje (176), Šiauliuose (118), Panevėžyje (105). Bent kelios dešimtys šimtukininkų taip pat mokėsi Mažeikių, Vilkaviškio, Jonavos, Ukmergės, Biržų (18), Kretingos rajonuose, Marijampolės savivaldybėje, Alytuje, Palangoje.

Parengė Rasa Penelienė
2015-08-06

BRONZA PASIPUOŠĖ IR BIRŽIETIS. Europos jaunių (iki 18 m.) čempionate Graikijoje Lietuvos rinktinė, kurią treniruoja Saulius Štombergas, sekmadienį rungtynėse dėl bronzos medalių susitiko su Bosnijos ir Hercogovinos komanda, sutriuškino varžovus rezultatu 74:49 ir pirmą kartą istorijoje iškovojo bronzos medalius.
Čempionate rinktinės sudėtyje žaidė ir iš Biržų kilęs krepšininkas Jokūbas Švambaris.

MIRČIŲ PUSANTRO KARTO DAUGIAU NEI GIMIMŲ. Biržų rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje per 2015 m. liepos mėnesį įregistruoti 28 gimimai (16 berniukų ir 12 mergaičių). 15 vaikų gimė Lietuvoje, 13 - užsienio valstybėse. Iš 28 vaikų – 16 gimė susituokusiems tėvams, 11 vaikų pripažinta tėvystė, 1 vaikas gimė vienišai motinai.
Per mėnesį įregistruotos 42 mirtys (17 vyrų ir 25 moterys).
Tuokėsi 47 poros, išsituokė 8.
Artimiausios santuokų registravimo datos – rugpjūčio 8 d., 15 d., 22 d. ir 29 d.

VAIKŲ GLOBOS NAMŲ NELIKS? Vilniaus savivaldybė nusprendė iki 2020-ųjų atsisakyti globos įstaigų. Vaikai, gyvenantys savivaldybei priklausančiuose vaikų globos namuose, bus perkeliami į šeimynas ir šeimas, o tuščiuose pastatuose įsikurs darželiai. Po kilusių skandalų keliuose vaikų globos namuose prezidentė inicijavo įstatymų pataisas dėl didesnio finansavimo globėjų šeimoms ir šeimynoms. Vaikų globos namų, kaip sako savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas, planuojama atsisakyti ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Druskininkai esą tai jau yra įgyvendinę, praneša bernardinai.lt.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 95 vaikų globos įstaigos. Jose gyvena apie 10 tūkst. vaikų.
Biržų rajone veikia „Vaikų užuovėja“, įsikūrusi Medeikiuose. Šią įstaigą lydėjo skandalai, buvusi rajono valdžia buvo užsimojusi reikalauti pokyčių, tačiau reformatų bažnyčiai priklausančių vaikų globos namų vadovai linkę matyti iš esmės tik vieną problemą – pinigų stygių.

Parengė Rasa Penelienė,
Jurgita Vitkauskienė
2015-08-04
VAIKŲ GLOBA. Per pirmąjį šių metų pusmetį Biržų rajono savivaldybėje laikinoji globa (rūpyba) buvo nustatyta 18 vaikų. 3 vaikams globa nustatyta šeimose, 15 vaikų globos institucijoje viešojoje įstaigoje „Vaiko užuovėja“.
Daugumai vaikų laikinosios globos prireikė dėl to, kad tėvai vaiko neprižiūri, juo nesirūpina ar naudoja smurtą. Dėl šių priežasčių laikinoji globa buvo nustatyta 15 vaikų. 2 vaikams laikinoji globa nustatyta dėl objektyvių priežasčių (tėvų ligos).
Netekusių tėvų globos vaikų skaičius lyginant su 2014 m. sumažėjo 1 (2014 m. 19).
Vaiko teisių apsaugos skyrius per pirmąjį metų pusmetį organizavo trijų šeimų pasirengimą tapti globėjais (rūpintojais).
Dėl tėvų laikino išvykimo iš Lietuvos rajone tėvų prašymu laikinoji globa nustatyta 71 vaikui, iš jų įsakymu 14 nustatyta per pirmąjį metų pusmetį. (2014 m. - 20).
Liepos 1 d. rajone yra 112 likusių be tėvų globos (rūpybos) vaikų. 72 vaikai gyvena globėjų (rūpintojų) šeimose, 14 - dviejose šeimynose, 25 - viešojoje įstaigoje „Vaiko užuovėja“, 1 - valstybiniuose globos namuose.

TĘS DARBUS. Nuo 2015 m. liepos 13 d. (pirmadienio) atnaujinami darbai Biržų m. Ligoninės gatvėje.

EGZAMINAI. Chemijos valstybinį brandos egzaminą išlaikė 96,29 proc. Biržų rajono abiturientų (šalyje 96,06 proc.), istorijos – 100 proc. (šalyje 99,38 proc.), fizikos – 95,24 proc. (šalyje 95,31 proc.), informacinių technologijų – 86,96 proc. (šalyje 94,01 proc.).
86–99 balų įvertinimus iš chemijos valstybinio brandos egzamino gavo 3,7 proc. (šalyje 9,69 proc.) egzaminą laikiusių kandidatų, istorijos – 7,5 proc. (šalyje 7,81 proc.), fizikos – 11,9 proc. (šalyje 10,07 proc.), informacinių technologijų – 21,74 proc. (šalyje 17,1 proc.).

JAUNAVEDŽIAI GALĖS TUOKTIS BET KURIOJE SAVIVALDYBĖJE. Liepos 10-ąją įsigalioja Seimo priimtos Civilinio kodekso pataisos, kurios leis sudaryti santuoką bet kurioje Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigoje.
Iki šiol tai buvo galima daryti tik savivaldybėje, kurioje deklaruota jaunavedžių ar jų tėvų gyvenamoji vieta.
Statistika rodo, jog išvykstamųjų santuokų skaičius savivaldybėse nuosekliai auga, o paslaugų pasiūla ir plėtra irgi patvirtino tokių pataisų poreikį.
Pastaruoju metu buvo pastebima, jog santuoką norintys įregistruoti kitur, pavyzdžiui, pajūryje, žmonės buvo priversti ieškoti originalių, bet ne visuomet itin malonių sprendimų.

Parengė Rasa Penelienė
2015-07-11
APDOVANOJIMAI. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Egidijaus Lapinsko įsakymu už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, gerus darbo rezultatus ir minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną padėkos raštai įteikti komisarei inspektorei Letutei Gaškienei, Biržų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjai, ir Lidijai Zalubienei, Biržų rajono policijos komisariato Organizacinės grupės specialistei.

MAUDYKLŲ VANDUO ŠVARUS. Biržų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad rajono maudyklose maudytis saugu. Mėginių paėmimo metu 2015-06-29 maudyklų vandens žydėjimo požymių nepastebėta. Maudyklų vandens mikrobiologinės taršos rodikliai atitinka Lietuvos higienos normos reikalavimus. Vanduo tyrimams buvo imtas iš 3 rajone įteisintų maudyklų: Širvėnos ežero centrinėje ir Jaunimo parko bei Apaščios upės A. Dauguviečio parko. Vandens temperatūra bandinio ėmimo metu buvo Apaščios upėje +6 C°, Jaunimo parko Širvėnos ežere +6 C°, Širvėnos centrinėje maudykloje +6 C°. Kitas mėginys bus imamas liepos 13 d.

PAŽEIDIMŲ NEPASTEBĖJO. Savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija organizavo prevencinį reidą, kuriame dalyvavo Švietimo ir Vaiko teisių apsaugos skyrių specialistai bei Biržų rajono policijos komisariato pareigūnai. Reido metu buvo lankomasi vaikų susibūrimo vietose vasaros metu: žaidimų aikštelėse, pliažuose ir kt.
Prevencinio reido metu pažeidimų tikrintojai nepastebėjo.

PERSPĖJIMAS. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai perspėjant dėl galimo škvalo pavojaus daugelyje šalies rajonų, elektros skirstymo bendrovė LESTO prašo gyventojų nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, taip pat draudžiama artintis prie nutrūkusių laidų ar ant jų užvirtusių medžių.
Pastebėjus gedimus ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti LESTO trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Parengė Rasa Penelienė
2015-07-09
VYKS Į NESVYŽIŲ. Nesvyžiaus rajono (Baltarusija) Vykdomojo komiteto pirmininko kvietimu liepos 2-4 d. Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas ir tarybos narys Arūnas Anskinas viešės Nesvyžiuje. Jie dalyvaus Baltarusijos Respublikos nepriklausomybės paminėjimo bei Nesvyžiaus miesto dienų šventiniuose renginiuose.
Vizito metu Biržų rajono savivaldybės atstovai turės galimybę artimiau susipažinti su Nesvyžiaus rajono ekonominiu ir kultūriniu gyvenimu, aptarti platesnio bendradarbiavimo galimybes.

PRAKALBO APIE LIGONINIŲ PERTVARKĄ. Ruošiamasi dar vienai šalies ligoninių tinklo pertvarkai – Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių konsolidavimo ketvirtojo etapo plano projektą, kuriame numatyta pertvarkant ligonines didinti slaugos lovų skaičių ir atsisakyti dalies aktyvaus gydymo lovų.
Kaip antradienį rašo „Lietuvos žinios“, nors sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė nepripažįsta, jog daliai gydymo įstaigų gresia uždarymas ar bent prijungimas prie didesniųjų, tačiau, sprendžiant iš ankstesnių optimizavimo etapų, toks scenarijus ir šįkart yra visiškai realus, ypač provincijoje.
Remiantis naujuoju planu, aktyvaus slaugymo lovos turėtų būti panaudojamos ne mažiau kaip 300 dienų per metus. Jei rodiklis nesiektų 250 dienų, tokia ligoninė būtų jungiama prie didesnės gydymo įstaigos. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rajoninės ligoninės greičiausiai negautų finansavimo chirurgijos paslaugoms, jei per metus atliekama mažiau nei 400 didžiųjų operacijų, ir akušerijos paslaugoms, jei per metus jų suteikiama mažiau nei 300 gimdyvių.

KĄ LIETUVOS GYVENTOJAI DARO BIJODAMI KARO. Lietuvos gyventojai, anksčiau visiškai nejautę karo baimės, dabar dėl jos nerimauja ir kai kurie jau ėmėsi veiksmų.
Aktyviai savo baimes mėginantys įveikti žmonės dažniausiai rinkosi labiau taupyti pinigus, kaupti maisto ir degalų atsargas. Tokių žmonių iš viso – 9,3 proc. Dar beveik 6 procentai ėmė galvoti arba susiruošė dirbti užsienyje, svarsto apie vaikų mokslus svetur arba būsto įsigijimą kitoje šalyje. Tai parodė reprezentatyvus tyrimas, kurį atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ naujienų portalo DELFI užsakymu.

PARAMA GYVULIAMS ĮSIGYTI. Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos skelbia apie papildomą paraiškų priėmimą grynaveisliams mėsiniams galvijams, grynaveislėms avims ir ožkoms įsigyti. Paramos biudžetas – 1,052 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos nuo liepos 1 iki liepos 20 d.

Parengė Rasa Penelienė
2015-07-02
SKELBIA KONKURSĄ. Biržų rajono savivaldybė skelbia konkursą Nemunėlio Radviliškio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti. Šios mokyklos buvusi direktorė Saulė Venckūnienė pakeitė darbo vietą, ji šiuo metu vadovauja Biržų „Aušros“ vidurinei mokyklai.

KVIEČIA BIRŽIEČIUS SKAMBINTI AR SUSITIKTI. Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža kviečia gyventojus iškilus sunkumams sprendžiant Savivaldybės administracijos kompetencijoje esančius klausimus arba bendraujant su Savivaldybės administracijos darbuotojais, kreiptis į jį tiesiogiai telefonu (8 450) 43 133.
Gyventojai, pageidaujantys susitikti su Administracijos direktoriumi Rimantu Pauža, susitikimo dieną ir laiką gali suderinti su administracijos direktoriaus sekretore telefonu (8 450) 43 142, praneša Biržų rajono savivaldybė.

VALGIARAŠČIUS DERINS VALSTYBINĖ MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBA. Panevėžio visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo 2015 m. liepos 1 d. teritorinėms Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinėms tarnyboms priskirta kompetencija derinti ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklų, vaikų socialinės globos įstaigų ir vaikų poilsio stovyklų valgiaraščius. Pareiškėjams į Visuomenės sveikatos centrą dėl valgiaraščių derinimo rekomenduojama kreiptis iki 2015 m. birželio 22 d. Nuo liepos 1 d. prašoma kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorines tarnybas.

RENKASI SAVITARNOS SVETAINĘ. Biržų rajone vis daugiau elektros skirstymo bendrovės LESTO klientų renkasi patogesnį ir greitesnį būdą gauti informaciją apie elektros vartojimą ar užsisakyti paslaugas. Analizuojant klientų elgsenos tendencijas, pastebima, jog vis daugiau klientų su elektra susijusius klausimus linkę spręsti per LESTO savitarnos svetainę www.manoelektra.lt.
Tai rodo augantis registruotų savitarnos svetainės vartotojų skaičius. Per metus jų padaugėjo 40 proc. iki 5,6 tūkstančių.

IŠMOKĖTA BEVEIK 400 MLN. EURŲ TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ. Žemdirbiams baigiamos mokėti tiesioginės išmokos. Naujausiais duomenimis, jau išmokėta 397,751 mln. eurų tiesioginių išmokų. Pagrindinė tiesioginių išmokų dalis pradėta mokėti nuo 2014 m. gruodžio 1 d. Tiesioginės išmokos pareiškėjams bus išmokėtos iki 2015 m. birželio 30 d. Iš viso iki 2015 m. birželio 30 d. turi būti išmokėta per 412 mln. eurų. praneša Žemės ūkio ministerija.

Parengė Rasa Penelienė
2015-06-06
KONKURSO LAIMĖTOJAI. Prof. Ramintos Lampsatytės „Palmyros“ premijos konkurso, įvykusio 2015 m. balandžio 28 d., laimėtojai buvo trys.
I premija atiteko Pijui Valotkai (mokytoja I. Valotkienė). II premija – Laurynai Bukytei (mokytoja D. Bukienė). III premiją laimėjo Nerūnas Lapėnas (mokytojas V. Kavaliauskas).
Paskatinamosiomis premijomis nuspręsta apdovanoti Visantą Sinicaitę (mokytojas V. Kavaliauskas), Agnę Flenderytę (mokytoja V. Sabonienė), Indrę Kučinskaitę (mokytoja R. Venskienė), Karolį Burčiką (mokytoja V. Čėrkienė).
Dailės skyriaus mokiniams taip pat išdalytos paskatinamosios premijos. Nuspręsta apdovanoti Gabrielę Gokaitę (mokytojas V. Jažauskas), Viktoriją Visockaitę (mokytoja G. Visockienė), Rugilę Titaitytę (mokytoja I. Vegienė), Nedą Morkūnaitę (mokytojas V. Jažauskas), Medą Morkūnaitę (mokytoja I. Vegienė).

ATSISVEIKINO. Gegužės 5 d. su tarnyba policijoje atsisveikino 22 metus vidaus reikalų sistemoje ištarnavusi Biržų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė komisarė Nida Garjonienė ir 31-erius metus vidaus reikalų sistemoje ištarnavęs to paties komisariato Organizacinės grupės vyresnysis specialistas komisaras Antanas Džiugas.

MIRČIŲ PUSKETVIRTO KARTO DAUGIAU NEI GIMIMŲ.
Biržų rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje per balandžio mėnesį įregistruota 13 gimimų (7 berniukai ir 6 mergaitės). 10 vaikų gimė Lietuvoje, 3 - užsienio valstybėse. Iš 13 vaikų 8 gimė susituokusiems tėvams, 5 vaikams pripažinta tėvystė.
Per mėnesį mirė 45 žmonės (22 vyrai ir 23 moterys). Tai pusketvirto karto daugiau nei gimimų.
Įregistruotos 6 santuokos ir 7 ištuokos.
Artimiausios santuokų registravimo datos - gegužės 9 d., 23 d. ir 30 d.

MIŠKASODIS.
Gegužės 4 d. VĮ „Biržų miškų urėdija“ pakvietė į tradicinę aplinkosauginę medžių sodinimo akciją. Joje dalyvavo 45 talkininkai: LR Seimo narys Aleksandras Zeltinis, Biržų ir Pasvalio rajonų savivaldybių merai Valdemaras Valkiūnas ir Gintautas Gegužinskas, Biržų ir Pasvalio rajonų savivaldybių tarybų nariai bei šių savivaldybių administracijos darbuotojai.
Šį kartą miškininkai pakvietė į miškasodžio talką Joniškėlio girininkijoje, Girelės miške, kur talkininkų laukė beveik 2,9 ha ploto plynojo kirtimo biržė. Joje buvo sodinami eglučių ir juodalksnių želdiniai. Talkos metu 1,7 ha biržės plote pasodinta 3000 vnt. eglės ir 1000 vnt. juodalksnio sodinukų.
Baigus darbus sugiedotas Biržų miškų urėdijos himnas, o svetingi šeimininkai talkos dalyvius pakvietė prie laužo paragauti šiupininės.
Kai kurie talkos dalyviai šildė gomurį stipresniais gėrimais ir tarėsi dėl politinio bendradarbiavimo. Galutinės koalicijų sudėtys išryškės susėdus prie kitų stalų ir blaiviomis galvomis.
 
Parengė Rasa Penelienė
2015-05-05

Kultūra ir bendruomenė

Sigutės Ach kūrybos paroda „Sparnuotai ir nerimtai“

Viešosios bibliotekos vaikų aptarnavimo skyriuje (1-me aukšte) veiks visą rugpjūčio mėnesį. daugiau ››

Vlado Braziūno fotografijų parodos „Šaligreta“ atidarymas

Rugpjūčio 4 d. (antradienį) 14 val. Viešosios bibliotekos salėje atidaroma Vlado Braziūno fotografijų paroda „Šaligreta“. daugiau ››

Į ten, kur daug grožio, gėrio ir prasmės

Alsinantis karštis dar labiau paryškina spalvas. Atrodė, kad panemunės pušys stryktels nuo skardžio į mažutį mūsų laivelį ir apgaubs drėgna vėsia žalia skara. daugiau ››

Nesulytų senjorų burbulai

Pernai Burbuliatoriaus metu lietus nelijo nė karto – šiemet jis burbuliuotojus ir vėjo gaudytojus išprausia jau trečią kartą iš eilės. Nepaisant šio menko nemalonumo, muilo burbulų pūtėjai žino, kad kas antrą pirmadienį J. Janonio skverelyje vyksta graži pramoga visai šeimai. daugiau ››

Liepos 31 d. 15 val. Biržų krašto muziejuje „Sėla“ atidaroma tarptautinė paroda

Pusbroliai Mikalojai (Rudasis ir Juodasis) Radvilos - didingos kunigaikščių epochos pradžia, skirta Mikalojaus Radvilos Rudojo ir Mikalojaus Radvilos Juodojo 500-osioms gimimo metinėms daugiau ››

Pirmosios dainų šventės dirigentas (I, II, III)

Chorų ir orkestrų dirigentas, dainininkas, pedagogas Apolinaras Likerauskas gimė 1895 metų liepos 15 dieną Peterburge, tačiau jo giminės šaknys - Biržų žemėje. daugiau ››

Kanklės sujungė draugėn

Nuo 1999 metų Užpaliuose Utenos r. organizuojamos Lietuvos tradicinių kanklių ansamblių vasaros stovyklos „Skambantys kankleliai“. daugiau ››

Mindauginių burbulai ir džiazas

Šių metų Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Biržuose kvietė į keletą įdomių renginių. daugiau ››

Lietuvos jaunimo dienose - dėmesys Biržų jaunimui

„Iš kur Biržuose tiek jaunimo?“ – klausinėjo ne vienas žmogus, sutiktas Alytuje, Lietuvos jaunimo dienose (LJD). daugiau ››

Kolektyvo magijos kerai ne tik biržely

Vasara – atsivėrimų metas. Sušilo gamta, atkuto žmogus. „Aukso lenta praskilo, visi žmonės sukilo“, - teigia senovės tautos išmintis. Norisi kaip iš tolybių parskridusiam paukšteliui apsilankyti savo pradžiose. Vienas pamatyti, prie kitų parymoti. Niekur neskridusiam gera pajausti šiltą kito žmogaus alsavimą šalia. daugiau ››

‹‹ atgal   1   ( 2 )   3   4   5   6   7   8   9   10   11-20   21-30   31-40   41-50   toliau

0.266502